Patricia Clarkson

  • Патриша Кларксон

    Филмови: 19
    Патриша Дејвис Кларксон (Patricia Davies Clarkson) роден 29 декември 1959, Њу Орлеанс, Луизијана, САД Американска актерка.

Пронајдени 19 филмови

Страници