Nicole Kidman

  • Никол Кидман

    Филмови: 34
    Никол Мери Кидман (Nicole Mary Kidman) родена 20 јуни 1967, Хонолулу, Хаваи, САД. Австралиско-американска актерка и продуцент, добитничка на бројни награди, Оскар, Награда Еми, Награда на БАФТА, Награда Златен глобус и Награда Сребрена мечка за најдобара актерка.

Пронајдени 34 филмови

Страници